گروه آموزشی بیناب
0
سبد خرید خالی است.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

منابع کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی

منابع کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی

منابع کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی وزارت بهداشت را در این مطلب از بیناب برای شما علاقه مندان به ادامه تحصیل در این رشته آماده کرده ایم. ابتدا به تغییرات این آزمون در سال های اخیر پرداخته ایم و سپس در ادامه منابع اعلام شده از سوی سازمان سنجش وزارت بهداشت برای سال ۹۸ معرفی شده است. تعداد سوالات مربوط به هر درس از مواد امتحانی نیز به همراه منابع معرفی شده توسط مشاوران بیناب و رتبه های برتر هر سال نیز برای شما آماده شده است.

 

 

منابع کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی :

 

منابع کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشكي سال ۹۸ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

این منابع توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی معرفی گردیده است و شامل کتب دانشگاهی می باشد نه منابع تست و درسنامه آزمون.

فيزيك هسته‌ای و اتمي 

آشنايي با فيزيك هسته‌ای (جلد ۱)؛ تألیف: کنت کرین، ترجمه ابراهیم ابوکاظمی، منیژه رهبر، آخرین چاپ

فیزیک جدید تألیف: کنت کرین ترجمه: منیژه رهبر، بهرام معلمی، آخرین چاپ

فيزيك پرتو تشخیصی 

۱- فيزيك تشعشع و راديولوژي (جونز)- تألیف دكتر نجم آبادي

۲-علوم رادیولوژی برای تکنولوژیست ها: فیزیک، رادیوبیولوژی و حفاظت. تالیف : استوارت بوشانگ. ترجمه : اله جزایری قره باغ

۳- رادیولوژی تشخیصی تالیف کریسیتین سن.

۱- DAVID J DAWSET, PATRICK A KENNY, EUGEN JOHNSTON. THE PHISICS OF DISAGNOSTIC IMAGING, LATEST EDITION, CHAPMAN & HALL MEDICAL.

2- JERROLD T BUSHERG, J ANTHONY SLEBERT, EDWIV M LEIDHOLDT JR, JOHN M. BOONE. THE ESSENTIAL PHISICS OF MEDICAL IMAGING. LATEST EDITION, LOPPINCOTT WILLIAMS & WILKINS.

3- THOMS S CURRY, HAMS E DOWDEY, ROBERT C MURRY. CHERISTENSENS PHISICS OF DIAGNOSTIC RADIOLOGY, LATEST EDITION, LOPPINCOTT WILLIAMS & WILKINS.

ریاضی عمومی

حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی- جرج توماس- چاپ آخر

حساب دیفرانسیل و انتگرال با هندسه تحلیلی لویی- لیت- هولد

فیزیک عمومی

د. هاليدي، ر.رزنيك فيزيك جلد اول (مكانيك)، جلد دوم (صوت و ترموديناميك) جلد سوم (الكتريسيته و مغناطيس)، جلد چهارم (مباني نورو فيزيك نوين)

فیزیولوژی

فیزیولوژی پزشکی: گایتون

فیزیولوژی : شناخت اعمال و وظایف اعضا مختلف بدن:دکتر احمد رستمی

تشریح (آناتومی)

آناتومی گری برای دانشجویان – مترجمین: دکتر رضا شیرازی، دکتر ابراهیم اسفندیاری، محمد حسن کریم فر، زهرا رجب زاده ، ساره کاظمی

زبان عمومی

منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت

تغییرات ضرایب دروس آزمون کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی:

ضرایب دروس مورد سوال در آزمون کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی در سال گذشته دچار تغییراتی شد. تا پیش از آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷-۹۸ ضرایب مواد آزمونی فناوری تصویربرداری پزشکی بصورت زیر معرفی شده بود:

فیزیک عمومی (ضریب ۱/۵ و ۱۴ سوال)           ریاضی عمومی (ضریب ۱/۵ و ۱۴سوال)             فیزیک هسته ای و اتمی (ضریب ۲ و ۱۸ سوال)

فیزیک پرتو تشخیصی (ضریب ۳ و ۲۷ سول)          تکنیک های تصویربرداری پزشکی (ضریب ۱ و ۸ سوال)          فیزیولوژی (ضریب ۲ و ۱۹ سوال)

تشریح یا آناتومی (ضریب ۲ و ۱۹ سوال)                 زبان عمومی (ضریب ۲ و ۴۰ سوال)

 

در آزمون سال ۹۸ کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ضرایب منابع کارشناسی ارشد رشته فناوری تصویربرداری پزشکی با اعلام مرکز سنجش پزشکی تغییر کرد و در حال حاضر جهت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی سال ۹۹ این ضرایب و تعداد سوالات هر درس به شرح زیر است:

 

ضریبتعداد سوالاتدروس آزمون (مواد امتحانی)
۲۲۲فیزیک عمومی
۲۲۲فیزیک هسته ای و اتمی
۲۲۲ریاضی عمومی
۲۲۲فیزیک پرتو تشخیصی
۱۱۱تکنیک های تصویربرداری پزشکی
۱۱۰آناتومی (تشریح)
۱۱۱فیزیولوژی
۲۴۰زبان عمومی

 

با نگاهی به ضرایب جدید مواد آزمونی ارشد تصویربرداری پزشکی می توان به سادگی دریافت که از سال ۹۸ تاثیر دروس فیزیک و ریاضی در این رشته بیشتر و تاثیر دروس پایه پزشکی و رادیولوژی کمرنگ تر شده است. پیش از این تغییرات سنگینی کفه ترازو به سمت داوطلبان با پایه تحصیلی رادیولوژی ، رادیوتراپی و یا پزشکی هسته ای (به دلیل داشتن پایه در دروسی مانند فیزیک پرتو یا اناتومی و فیزیولوژی) بود. تا پیش از این اغلب داوطلبان از مطالعه دروس فیزیک عمومی و ریاضی عمومی به دلیل ضریب کم صرف نظر می نمودند. اما از آزمون سال ۹۸ گذشت تاثیر دروس بسیار متفاوت شد و بایستی متناسب با آن استراتژی هر دو دسته داوطلبان پایه فیزیکی و پایه پزشکی جهت قبولی و کسب رتیه های خوب کاملا تغییر نماید. در این راه مشاوران ما می توانند بهترین راهکار ها و روش ها و منابع را به شما معرفی نمایند.

 

منابع پیشنهادی مشاوران و رتبه های برتر ۴ سال آخر فناوری تصویربرداری پزشکی:

منابع کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی معرفی شده در این بخش حاصل تجربه مشاوران گروه آموزشی بیناب در ۴ سال مواجهه با حدود ۱۰۰۰ داوطلب متفاوت با سطوح و پایه های تحصیلی مختلف می باشد و به طور قطع بهترین منابع موجود برای دروس مورد نظر می باشد. این منابع توسط بیش از ۹۵ درصد داوطلبان قبولی فناوری تصویربرداری پزشکی و رتبه های تک رقمی تصویربرداری پزشکی ۴ سال گذشته تایید و استفاده شده است. در صورت نیاز به تهیه هرکدام از منابع معرفی شده می توانید با ما در ارتباط باشید.

دروس آزمون

درسنامه معرفی شده

منبع تست معرفی شده

کلاس نکته و تست

فیزیک عمومی

فیزیک عمومی مدرسان شریف

گنجینه سوالات فناوری تصویربرداری پزشکی بیناب + مجموعه دیباگران چاپ قدیم

کلاس حضوری بیناب (تهران) + کلاس آنلاین بیناب (شهرستان ها) استاد سعادتمند

فیزیک هسته ای و اتمی

فیزیک هسته ای و اتمی سعادتمند-کاوسی

فیزیک هسته ای و اتمی سعادتمند-کاوسی+ سوالات تالیفی آزمون های بیناب + گنجینه بیناب

کلاس حضوری (تهران) و آنلاین استاد سعادتمند (مولف کتاب)

فیزیک پرتو تشخیصی

کتاب فیزیک پرتو تشخیصی بیناب (اولین و تنها منبع تالیفی فیزیک پرتو)

مجموعه سوالات فیزیک پرتو تشخیصی دکتری بیناب + کتاب فیزیک پرتو تشخیصی بیناب

کلاس حضوری (تهران) و آنلاین بیناب

تکنیک های تصویربرداری پزشکی

کتاب مریل

ریاضی عمومی

ریاضی عمومی ۱ و ۲ مدرسان + ریاضی عمومی بیناب

ریاضی عمومی بیناب + گنجینه سوالات فناوری تصویربرداری پزشکی بیناب

کلاس حضوری بیناب (تهران) + کلاس آنلاین بیناب (شهرستان ها) استاد سعادتمند-شجاعی

فیزیولوژی

چکیده فیزیولوژی گایتون

گنجینه سوالات فناوری تصویربرداری پزشکی بیناب

——-

آناتومی (تشریح)

آناتومی بیناب ویژه فناوری تصویربرداری پزشکی

گنجینه سوالات فناوری تصویربرداری پزشکی + آناتومی بیناب ویژه فناوری تصویربرداری پزشکی

—-

زبان عمومی

پکیج دکتر مهاجر نیا

پکیج دکتر مهاجر نیا

کلاس استاد شجاعی

 

توصیه های مشاوره ای بیناب

 

توصیه های مشاوره ای در رابطه با منابع فناوری تصویربرداری پزشکی :

با تغییر ضرایب دروس آزمونی کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی، راهکار عدم مطالعه دروس فیزیک عمومی و ریاضی عمومی برای داوطلبان با پایه های علوم پزشکی از جمله رادیولوژی، نتیجه بخش نخواهد بود. در شرایط فعلی با توجه به افزایش اهمیت دروس فیزیک عمومی و ریاضی عمومی و همچنین فیزیک هسته ای و اتمی بایستی داوطلب با یک برنامه منسجم و دقیق سرفصل های مربوط به این دروس را بطور دقیق مطالعه نماید. جهت تسلط در دروس فیزیک و ریاضی کارشناسی ارشد تصویربرداری می توانید از منابع معرفی شده بیناب در کنار های کلاس های معرفی استفاده نمایید.

این منابع و کلاس ها طوری برنامه ریزی شده است که شما را با هر پایه درسی به بالاترین سطح تسلط و تست زنی می رساند و دیگر نگران نحوه مطالعه هر درس، برنامه مطالعاتی و … نخواهید بود و کتاب ها را با برنامه جلسات کلاس و تست زدن طبق برنامه بین جلسات انجام خواهید داد. جهت راحتی داوطلبان که امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند، بیناب کلاس های نکته و تست ویژه ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی را بصورت آنلاین و با هزینه بسیار به صرفه برگزار می نمیاد.

در درس فیزیک پرتوتشخیصی به دلیل عدم وجود منبع کاربردی و منسجم، بیناب اقدام به برگزاری کلاس جامع نکته و تست فیزیک پرتو تشخیصی ویژه داوطلبان کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی نموده است و با شرکت در این دوره شما به طور تضمینی به تسلط ۹۰ درصدی روی مباحث این درس با نکات مهم تستی و مفهومی خواهید رسید. این دوره به تمامی داوطلبان با پایه های رادیولوژی و فیزیک و مهندسی توصیه می شود. بجای صرف هزینه جهت تهیه چندین کتاب منبع و پرحجم معرفی با همان هزینه از مطالب کاربردی و خلاصه شده مختص ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی بهره مند شوید.

لازم به ذکر است که کلاس های نکته و تست معرفی شده به جهت استفاده داوطلبان با تمامی پایه ها و رشته های تحصیلی می باشد. زیرا بر حسب تجربه حدود ۸۵ درصد داوطلبان با روش صحیح مطالعه دروس فیزیک و ریاضی و همچنین روش های صحیح تست زنی در این دروس مشکلات فراوانی دارند. مطالعه خودخوان در چنین شرایطی زمان بسیار زیادی از داوطلب صرف خواهد کرد و همچنین یک پروسه فرسایشی خواهد بود که ئر این میان بسیاری از داوطلبان انگیزه خود را از دست می دهند. از طرفی داوطلبان با پایه های پزشکی همچون رادیولوژی ، رادیوتراپی و پزشکی هسته ای نیز به جهت ضعف در دروس ریاضی و فیزیک بیشتر درگیر این موضوع هستند البته لازم است بگوییم که بخش زیادی از داوطلبان با پایه فیزیک و مهندسی نیز با این مشکل به دلیل عدم تدریس کامل سرفصل ها در دانشگاه ها مواجه هستند.

در نهایت به دلیل اهمیت بسیار بالای دروس فیزیک عمومی، ریاضی عمومی و فیزیک هسته ای و اتمی به عنوان شرط اصلی قبولی در آزمون و همچنین ایجاد اختلاف با سایر رقبا، بیناب هر ساله داوطلبان خود را با برگزاری کلاس های نکته و تست در ۴ سال متوالی بی نیاز از هرگونه کلاس، جزوه یا کتابی می نماید و هرساله بیش از ۸۵ درصد سوالات آزمون ها در کلاس های حضوری و غیرحضوری بیناب تحت پوشش قرار می گیرد. در صورتی که کوچترین ضعفی در این دروس حس می کنید تردید را کنار گذاشته و برای کسب بهترین نتیجه همین حالا با مشاوران تماس گرفته و اولین قدم در راه رتبه تک رقمی شدن را بردارید.

کتاب درسنامه و تست ریاضی عمومی ۱ و ۲ بیناب:

کتاب درسنامه و تست ریاضی عمومی، به دلیل حجم بسیار بالای کتاب مدرسان شریف ، وجود نکات غیرضروری بسیار زیاد و با درخواست های مکرر داوطلبان مولفین بیناب اقدام به تالیف منبعی جامع و با متنی روان به دور از طرح مطالب اضافه و غیر ضروری نموده است که دارای حجم بسیار کم و پوشش دهنده تمامی مباحث آزمون های وزارت بهداشت می باشد. تفاوت اصلی این کتاب با سایر کتاب های مشابه اختصاص این کتاب به آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد و حاوی مجموعه سوالات آزمون های وزارت بهداشت بصورت کامل در تمامی رشته ها است و نیاز تمامی داوطلبان را با هر پایه تحصیلی همچون کتاب فیزیک هسته ای و اتمی بر طرف خواهد کرد. این کتاب بهترین منبع جهت درس ریاضی عمومی داوطلبان کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی می باشد و می توانید نمونه درسنامه آن را از بخش فروشگاه منابع بیناب مشاهده نمایید.

کتاب درسنامه و تست آناتومی (تشریح) بیناب:

کتاب درسنامه و تست آناتومی (تشریح) بیناب به طور کاملا اختصاصی ویژه داوطلبان آزمون فن آوری تصویربرداری پزشکی تالیف گردیده و مشابه سایر کتاب های آناتومی نمی باشد و این فرض که داوطلبان با پایه های غیرپزشکی پایه ای از مطالب این درس ندارند در نظر گرفته شده است. نکات تستی ضروری به خوبی دسته بندی گردیده و همینطور دارای تصاویر واضحی می باشد که به درک بهتر و ساده تر مباحث کمک بسیار زیادی می نماید. جهت کسب درصد قابل قبول در درس آناتومی رشته فناوری تصویربرداری پزشکی پیشنهاد می شود نمونه این کتاب را مشاهده نمایید.

کتاب درسنامه فیزیک پرتو تشخیصی بیناب:

مولفین بیناب با توجه به وجود نیاز شدید در درس فیزیک پرتو تشخیصی یه یک منبع درسنامه روان با سلسله مطالب زنجیر وار، تصمیم به تالیفی منبعی جامع برای اولین بار برای درس فیزیک پرتو تشخیصی گرفتند. در این منبع هر آنچه از فیزیک رادیولوژی، فلوروسکپی ، سی تی اسکن ، ماموگرافی ، پزشکی هسته ای نیاز شماست بصورت کاملا خلاصه و گویا گردآوری شده است و شامل بانک سوالات جامعی از سوالات فیزیک پرتو تشخیصی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می باشد. مشابه کتاب فیزیک هسته ای و اتمی این کتاب نیز تمامی نیاز های داوطلب را در این درس برطرف می نماید.

 

آزمون آزمایشی آنلاین بیناب

آزمون های آزمایشی آنلاین فناوری تصویربرداری پزشکی بیناب:

آزمون های آزمایشی بیناب هر ساله بصورت کاملا آنلاین برگزار می گردد و امکان شرکت جهت تمامی داوطلبان از تمام نقاط کشور فراهم می باشد. تفاوت اصلی آزمون های بیناب با سایر آزمون های موجود، طرح سوال توسط تیم اساتید و رتبه های برتر با سابقه می باشد و هرساله بخش زیادی از سوالات تالیفی آزمون های آزمایشی تصویربرداری بیناب در آزمون اصلی تکرار می گردد. جامعه آماری بیناب کاملا واقعی بوده و برخلاف تمامی موسسات از داده های ساختگی استفاده نمی کند در نتیجه شما رتبه واقعی خود را دریافت می کنید.

خبر خوش اینکه امسال برای اولین بار در کشور بیناب اقدام به برگزاری آزمون های آزمایشی فناوری تصویربرداری پزشکی با پاسخ های تشریحی ویدیویی می باشد بدین ترتیب که پس از برگزاری هر مرحله، علاوه بر دفترچه پاسخ های تشریحی، سوالات هر درس توسط طراح آن بصورت ویدیویی حل می شود و رفع اشکال داوطلبان بصورت کلاس های غیر حضوری انجام می شود. برنامه آزمون های آزمایشی فناوری تصویربرداری پزشکی بیناب می تواند معیار خوبی جهت برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت شما باشد و شما را از صرف هزینه جهت مشاوره و برنامه ریزی بی نیاز سازد.

 

مدیر سایت

We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

Be sure to read the following:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: