گروه آموزشی بیناب
0
سبد خرید خالی است.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

منابع و ضرایب کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی

منابع و ضرایب کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی

منابع و ضرایب کارشناسی ارشد رشته فیزیک پزشکی وزارت بهداشت را در این مطلب از بیناب برای شما علاقه مندان به ادامه تحصیل در این رشته آماده کرده ایم. ابتدا به تغییرات این آزمون در سال های اخیر پرداخته ایم و سپس در ادامه منابع اعلام شده از سوی سازمان سنجش وزارت بهداشت معرفی شده است. تعداد سوالات مربوط به هر درس نیز به همراه منابع معرفی شده توسط مشاوران بیناب و رتبه های برتر هر سال نیز برای شما آماده شده است. همچنین در ادامه به تفاوت منابع و علت معرفی برخی موارد ذکر شده پرداخته ایم.

 

 

مجموعه فیزیک پزشکی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت:

تا قبل از سال ۱۳۹۶ آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته فیزیک پزشکی بصورت مجزا در تک رشته و همچنین به موازات آن آزمون رشته های رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی و فن آوری تصویربرداری پزشکی نیز به تنهایی برگزار می گردید و داوطلب می توانست در دو رشته از رشته های ذکر شده که در زیرگروه مختلف قرار داشتند شرکت نماید. از سال ۱۳۹۶ طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، فیزیک پزشکی بصورت یک مجموعه متشکل از دو رشته فیزیک پزشکی و رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی در آمد. در این حالت داوطلب با شرکت در یک مجموعه فیزیک پزشکی یک دفترچه سوال حاوی سوالات هر دو رشته دریافت می نماید و با پاسخگویی به سوالات رشته مورد نظر یا هر دو رشته دو رتبه در دو زیر مجموعه یا رشته خواهد داشت.

نکته قابل توجه این است که هر یک از دروس طرح شده در هر دو رشته تعداد سوالات برابر ولی ضرایب متفاوتی دارند و همچنین تعداد سوالات هر درس نسبت به سال های قبل دچار تغیر شده است. به عنوان مثال تا سال ۹۵ در رشته فیزیک پزشکی، فیزیک عمومی دارای ۴۰ سوال با ضریب ۴ بود ولی هم اکنون فیزیک عمومی ۲۵ سوال با ضریب ۴ دارد. در ادامه با منابع و ضرایب کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی و تعداد سوالات هر درس شما را آشنا خواهیم کرد.

 

منابع مجموعه فیزیک پزشکی اعلام شده وزارت بهداشت:

 

منابع کارشناسی ارشد مجموعه فيزيك پزشكي سال ۹۸-۹۷ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
مجموعه فیزیک پزشکی شامل دورشته فیزیک پزشکی و رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی می باشد.
فيزيك هسته‌ای و اتمي آشنايي با فيزيك هسته‌ای (جلد ۱)؛ تألیف: کنت کرین، ترجمه ابراهیم ابوکاظمی، منیژه رهبر، آخرین چاپ
فیزیک جدید تألیف: کنت کرین ترجمه: منیژه رهبر، بهرام معلمی، آخرین چاپ
فيزيك پرتوها ۱- فيزيك تشعشع و راديولوژي (جونز)- تألیف دكتر نجم آبادي
۲- فيزيك پزشكي تألیف دكتر تكاور و ساغري- پرتوهاي يون ساز
۳- بوشانگ
۱- DAVID J DAWSET, PATRICK A KENNY, EUGEN JOHNSTON. THE PHISICS OF DISAGNOSTIC IMAGING, LATEST EDITION, CHAPMAN & HALL MEDICAL.
2- JERROLD T BUSHERG, J ANTHONY SLEBERT, EDWIV M LEIDHOLDT JR, JOHN M. BOONE. THE ESSENTIAL PHISICS OF MEDICAL IMAGING. LATEST EDITION, LOPPINCOTT WILLIAMS & WILKINS.
3- THOMS S CURRY, HAMS E DOWDEY, ROBERT C MURRY. CHERISTENSENS PHISICS OF DIAGNOSTIC RADIOLOGY, LATEST EDITION, LOPPINCOTT WILLIAMS & WILKINS.
راديوبيولوژي ۱- راديولوژي براي رادیولوژیست‌ها- پرفسور اريك جی هال ترجمه دكتر لطف علی مهدی پور- چاپ آخر
۲- حفاظت عملي در برابر تشعشع و راديوبيولوژي كاربردي- دكتر استيفن داود Dvvd- ترجمه دكتر حسين مزداراني- چاپ آخر
ریاضی عمومیحساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی- جرج توماس- چاپ آخر
حساب دیفرانسیل و انتگرال با هندسه تحلیلی لوپی- لیت- هولد
بیولوژی سلولیMolecular cell biology- h.lodish آخرین ویرایش
فیزیک عمومید. هاليدي، ر.رزنيك فيزيك جلد اول (مكانيك)، جلد دوم (صوت و ترموديناميك) جلد سوم (الكتريسيته و مغناطيس)، جلد چهارم (مباني نورو فيزيك نوين)
فیزیولوژی و تشریحفیزیولوژی پزشکی: گایتون
آناتومی ، تألیف دکتر محمدرضا نیکروش و دکتر حسین رضایی، آخرین چاپ
زبان عمومیمنابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت

 

ضرایب دروس آزمون کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی سال ۹۹:

 

ضریب

تعداد سوالاتدروس آزمون (مواد امتحانی)

۴

۲۵

فیزیک عمومی

۳

۲۰

فیزیک هسته ای و اتمی

۲

۲۰

ریاضی عمومی

۱

۱۵

فیزیولوژی و تشریح

۳۴۰

زبان عمومی

 

منابع پیشنهادی مشاوران و رتبه های برتر ۵ سال آخر فیزیک پزشکی:

منابع و ضرایب کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی معرفی شده در این بخش حاصل تجربه مشاوران گروه آموزشی بیناب در ۵ سال مواجهه با حدود ۲۰۰۰ داوطلب متفاوت با سطوح و پایه های تحصیلی مختلف می باشد و به طور قطع بهترین منابع موجود برای دروس مورد نظر می باشد. این منابع توسط بیش از ۹۵ درصد داوطلبان قبولی و رتبه های تک رقمی ۵ سال گذشته تایید و استفاده شده است. در صورت نیاز به تهیه هرکدام از منابع معرفی شده می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

دروس آزمون

درسنامه معرفی شده

منبع تست معرفی شده

کلاس نکته و تست

فیزیک عمومی

فیزیک عمومی مدرسان شریف

گنجینه سوالات فیزیک پزشکی بیناب + مجموعه دیباگران چاپ قدیم

کلاس حضوری بیناب (تهران) + کلاس آنلاین بیناب (شهرستان ها) استاد سعادتمند

فیزیک هسته ای و اتمی

فیزیک هسته ای و اتمی سعادتمند-کاوسی

فیزیک هسته ای و اتمی سعادتمند-کاوسی+ سوالات تالیفی آزمون های بیناب + گنجینه بیناب

کلاس حضوری (تهران) و آنلاین استاد سعادتمند (مولف کتاب)

ریاضی عمومی

ریاضی عمومی ۱ و ۲ مدرسان + ریاضی عمومی بیناب

ریاضی عمومی بیناب + گنجینه سوالات فیزیک پزشکی بیناب

کلاس حضوری بیناب (تهران ) + کلاس آنلاین بیناب (شهرستان ها) استاد سعادتمند-شجاعی

فیزیولوژی و تشریح

چکیده فیزیولوژی گایتون + آناتومی بیناب ویژه فیزیک پزشکی

گنجینه سوالات فیزیک پزشکی + آناتومی بیناب ویژه فیزیک پزشکی

—-

زبان عمومی

پکیج دکتر مهاجر نیا

پکیج دکتر مهاجر نیا

کلاس زبان بیناب-استاد شجاعی

 

توصیه های مشاوره ای بیناب

توصیه های مشاوره ای در رابطه با منابع فیزیک پزشکی :

لازم به ذکر است که کلاس های نکته و تست معرفی شده به جهت استفاده داوطلبان تمامی پایه ها و رشته های تحصیلی می باشد. زیرا بر حسب تجربه حدود ۸۵ درصد داوطلبان با روش صحیح مطالعه دروس فیزیک و ریاضی و همچنین روش های صحیح تست زنی در این دروس مشکلات فراوانی دارند. مطالعه خودخوان در چنین شرایطی زمان بسیار زیادی از داوطلب صرف خواهد کرد و همچنین یک پروسه فرسایشی خواهد بود که ئر این میان بسیاری از داوطلبان انگیزه خود را از دست می دهند. از طرفی داوطلبان با پایه های پزشکی همچون رادیولوژی ، رادیوتراپی و پزشکی هسته ای نیز به جهت ضعف در دروس ریاضی و فیزیک بیشتر درگیر این موضوع هستند البته لازم است بگوییم که بخش زیادی از داوطلبان با پایه فیزیک و مهندسی نیز با این مشکل به دلیل عدم تدریس کامل سرفصل ها در دانشگاه ها مواجه هستند.

در نهایت به دلیل اهمیت بسیار بالای دروس فیزیک عمومی، ریاضی عمومی و فیزیک هسته ای و اتمی به عنوان شرط اصلی قبولی در آزمون و همچنین ایجاد اختلاف با سایر رقبا، بیناب هر ساله داوطلبان خود را با برگزاری کلاس های نکته و تست در ۵ سال متوالی بی نیاز از هرگونه کلاس، جزوه یا کتابی می نماید و هرساله بیش از ۸۰ درصد سوالات آزمون ها در کلاس های حضوری و غیرحضوری بیناب تحت پوشش قرار می گیرد. در صورتی که کوچترین ضعفی در این دروس حس می کنید تردید را کنار گذاشته و برای کسب بهترین نتیجه همین حالا با مشاوران تماس گرفته و اولین قدم در راه رتبه تک رقمی شدن را بردارید.

کتاب درسنامه و تست ریاضی عمومی ۱ و ۲ بیناب:

کتاب درسنامه و تست ریاضی عمومی، به دلیل حجم بسیار بالای کتاب مدرسان شریف ، وجود نکات غیرضروری بسیار زیاد و با درخواست های مکرر داوطلبان مولفین بیناب اقدام به تالیف منبعی جامع و با متنی روان به دور از طرح مطالب اضافه و غیر ضروری نموده است که دارای حجم بسیار کم و پوشش دهنده تمامی مباحث آزمون های وزارت بهداشت می باشد. تفاوت اصلی این کتاب با سایر کتاب های مشابه اختصاص این کتاب به آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد و حاوی مجموعه سوالات آزمون های وزارت بهداشت بصورت کامل در تمامی رشته ها است و نیاز تمامی داوطلبان را با هر پایه تحصیلی همچون کتاب فیزیک هسته ای و اتمی بر طرف خواهد کرد.

کتاب درسنامه و تست آناتومی (تشریح) بیناب:

کتاب درسنامه و تست آناتومی (تشریح) بیناب به طور کاملا اختصاصی ویژه داوطلبان آزمون های فیزیک پزشکی، فن آوری تصویربرداری پزشکی ، رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی ، مهندسی پزشکی بیوالکتریک و بیومواد تالیف گردیده و مشابه سایر کتاب های آناتومی نمی باشد و این فرض که داطلبان با پایه های غیرپزشکی پایه ای از مطالب این درس ندارند در نظر گرفته شده است. نکات تستی ضروری به خوبی دسته بندی گردیده و همینطور دارای تصاویر واضحی می باشد که به درک بهتر و ساده تر مباحث کمک بسیار زیادی می نماید.

آزمون آزمایشی آنلاین بیناب

آزمون های آزمایشی آنلاین فیزیک پزشکی بیناب:

آزمون های آزمایشی بیناب هر ساله بصورت کاملا آنلاین برگزار می گردد و امکان شرکت جهت تمامی داوطلبان از تمام نقاط کشور فراهم می باشد. تفاوت اصلی آزمون های بیناب با سایر آزمون های موجود، طرح سوال توسط تیم اساتید و رتبه های برتر با سابقه می باشد و هرساله بخش زیادی از سوالات تالیفی آزمون های آزمایشی بیناب در آزمون اصلی تکرار می گردد. جامعه آماری بیناب کاملا واقعی بوده و برخلاف تمامی موسسات از داده های ساختگی استفاده نمی کند در نتیجه شما رتبه واقعی خود را دریافت می کنید.

خبر خوش اینکه امسال برای اولین بار در کشور بیناب اقدام به برگزاری آزمون های آزمایشی با پاسخ های تشریحی ویدیویی می باشد بدین ترتیب که پس از برگزاری هر مرحله، علاوه بر دفترچه پاسخ های تشریحی، سوالات هر درس توسط طراح آن بصورت ویدیویی حل می شود و رفع اشکال داوطلبان بصورت کلاس های غیر حضوری انجام می شود. برنامه آزمون های آزمایشی بیناب می تواند معیار خوبی جهت برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت شما باشد و شما را از صرف هزینه جهت مشاوره و برنامه ریزی بی نیاز سازد.

به روزرسانی شده در تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۸.

مدیر سایت

We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

Be sure to read the following:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: