گروه آموزشی بیناب
0
سبد خرید خالی است.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

منابع کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی

منابع کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی

منابع کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی وزارت بهداشت را در این مطلب از بیناب برای شما علاقه مندان به ادامه تحصیل در این رشته آماده کرده ایم. ابتدا به تغییرات این آزمون در سال های اخیر پرداخته ایم و سپس در ادامه منابع اعلام شده از سوی سازمان سنجش وزارت بهداشت برای سال ۹۹ معرفی شده است. تعداد سوالات مربوط به هر درس از مواد امتحانی نیز به همراه منابع معرفی شده توسط مشاوران بیناب و رتبه های برتر هر سال نیز برای شما آماده شده است.

تغییرات آزمون رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی:

آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی از سال ۸۷ در ایران برای اولین بار برگزار گردیده است. در ابتدا این رشته تا سال ۱۳۹۶ دارای یک گروه آزمونی مجزا در آزمون وزارت بهداشت بود. به بیان ساده تر رشته رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی دارای آزمون و دفترچه سوالات منحصر بخود را داشت. از آزمون سال ۱۳۹۶ به بعد یک مجموعه تحت عنوان مجموعه فیزیک پزشکی به مجموعه های آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اضافه گردید که متشکل از دو رشته فیزیک پزشکی و رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی بود. بدین ترتیب داوطلب جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی می بایست در آزمون ورودی وزارت بهداشت و مجموعه فیزیک پزشکی ثبت نام نماید. در این شرایط داوطلبان هر دو رشته فیزیک پزشکی و رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی یک دفترچه سوال دریافت می کنند که ضرایب دروس آن ها در هر رشته متفاوت می باشد. همچنین لازم به ذکر است که با شرکت در مجموعه امتحانی فیزیک پزشکی داوطلب در کارنامه خود دو رتبه مربوط به هر دو رشته فیزیک پزشکی و رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی دریافت خواهد کرد.

منابع کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی معرفی شده وزارت بهداشت:

مجموعه فیزیک پزشکی
رشته های : رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی، فیزیک پزشکی

دروس امتحانی

منابع

فیزیک عمومی

فیزیک عمومی جلد اول (مکانیک) جلد دوم (صورت و ترمودینامیک)، جلد سوم (الکتریسیته و مغناطیس)، جلد چهارم (مبانی نور و فیزیک نوین) تالیف: د. هالیدی، ره زرنیک آخرین چاپ

ریاضی عمومی

حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی تالیف: جرج توماس آخرین چاپ
حساب دیفرانسیل و انتگرال با هندسه تحلیلی تالیف: لوپی- لیت-هولد آخرین چاپ

فیزیولوژی و آناتومی

فیزیولوژی پزشکی : گایتون
آناتومی به زبان ساده تالیف دکتر محمدرضا نیکروش و دکتر حسین رضایی آخرین چاپ
The Anatomy And Physiology Learning System: Editor: Applegate

فیزیک پرتوها

فیزیک تشعشع و رادیولوژی تالیف: دکتر فربدون نجم آبادی آخرین چاپ
علوم رادیولوژی برای تکنولوژیست ها- فیزیک، رادیوبیولوژی و حفاظت تالیف: استوارت بوشانگ ترجمه دکتر داریوش شهبازی آخرین چاپ

فیزیک هسته ای و اتمی

آشنایی با فیزیک هسته ای (جلد اول) تالیف کنت کرین ترجمه ابراهیم ابوکاظمی، منیژه رهبر آخرین چاپ
فیزیک جدید تالیف: کنت کرین ترجمه: منیژه رهبر، بهرام معلمی آخرین چاپ

رادیوبیولوژی

  1. رادیولوژی برای رادیولوژیست ها تالیف پروفسور اریک جی هال ترجمه دکتر لطفعلی مهدی پور آخرین چاپ
  2. حفاظت عملی در برابر تشعشع و رادیوبیولوژی کاربردی دکتر استیفن داود ترجمه دکتر حسین مزدارانی انتشارات تربیت مدرس آخرین چاپ

Radiation Biology: Handbook For Teachers And Students/ IAEA, Last Edition

بیولوژی سلولی

Molecula Cell Biology- H. Lodish آخرین ویرایش

 

 

ضرایب دروس امتحانی کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی سال ۹۸-۹۹:

ضریبتعداد سوالاتدروس آزمون (مواد امتحانی)
۲۲۵فیزیک عمومی
۲۱۵رادیوبیولوژی
۱۲۰ریاضی عمومی
۲۱۵فیزیک پرتو ها
۲۹بیولوژی
۱۱۵فیزیولوژی و تشریح
۳۴۰زبان عمومی

تغییرات ضرایب و منابع کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی سال ۹۹ :

پس از اعمال تغییرات متعدد در قواعد آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی هر سال ، امسال هم تغییرات همچنان ادامه دارد. در این مرحله منابع آزمون کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و همچنین ضرایب دروس آزمونی این رشته دچار تغییر شده است. بدین ترتیب در آزمون ارشد رادیوبیولوژی سال ۹۹ در مجموعه فیزیک پزشکی برگزار می شود منابع و ضرایب به شرح زیر تغییر نموده است:

۱-فیزیک عمومی – ضریب ۰  ( بی تاثیر)

۲- ریاضی عمومی – ضریب ۲

۳- فیزیک هسته ای و اتمی – ضریب ۲

۴- آناتومی و فیزیولوژی – ضریب ۲

۵- فیزیک پرتو ها – ضریب ۲

۶- رادیوبیولوژی – ضریب ۲

۷- بیولوژی – ضریب ۲

۸- زبان انگلیسی – ضریب ۳

 

توصیه های مشاوره ای بیناب

منابع کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی (پیشنهاد مشاوران و رتبه های برتر ۴ سال آخر):

منابع کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی معرفی شده در این بخش حاصل تجربه مشاوران گروه آموزشی بیناب در ۴ سال مواجهه با حدود ۷۰۰ داوطلب متفاوت با سطوح و پایه های تحصیلی مختلف می باشد و به طور قطع بهترین منابع موجود برای دروس مورد نظر می باشد. این منابع توسط بیش از ۹۵ درصد داوطلبان قبولی رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی و رتبه های تک رقمی  ۴ سال گذشته تایید و استفاده شده است. در صورت نیاز به تهیه هرکدام از منابع معرفی شده می توانید با ما در ارتباط باشید.

دروس آزموندرسنامه معرفی شدهمنبع تست معرفی شدهکلاس نکته و تست

فیزیک عمومی

فیزیک عمومی مدرسان شریف + دوره های غیرحضوری (ویدیو های) بینابگنجینه سوالات فیزیک و تصویربرداری پزشکی بیناب + مجموعه دیباگران چاپ قدیمکلاس حضوری بیناب (تهران) + کلاس آنلاین بیناب (شهرستان ها) استاد سعادتمند

رادیوبیولوژی

بسته رادیوبیولوژی بیناب- تالیف: سعادتمند-کاوسیبسته رادیوبیولوژی بیناب- تالیف: سعادتمند-کاوسی+ سوالات تالیفی آزمون های بینابکلاس حضوری (تهران) و آنلاین

فیزیک پرتو ها

کتاب فیزیک پرتو تشخیصی بیناب (اولین و تنها منبع تالیفی فیزیک پرتو)کتاب فیزیک پرتو تشخیصی بیناب + گنجینه سوالات فیزیک پرتو بینابکلاس حضوری (تهران) و آنلاین بیناب

بیولوژی

کتاب لودیشسوالات سنوات گذشته

ریاضی عمومی

ریاضی عمومی ۱ و ۲ مدرسان + کتاب ریاضی عمومی بیناب + ویدیو های آموزشی بینابریاضی عمومی بیناب + گنجینه سوالات فیزیک و تصویربرداری پزشکی بینابکلاس حضوری بیناب (تهران) + کلاس آنلاین بیناب (شهرستان ها)

فیزیولوژی

چکیده فیزیولوژی گایتونگنجینه سوالات فناوری تصویربرداری پزشکی بیناب——-

آناتومی (تشریح)

آناتومی بیناب ویژه رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی گنجینه سوالات فیزیک و تصویربرداری پزشکی + ناتومی بیناب ویژه رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی —-

زبان عمومی

پکیج دکتر مهاجر نیاپکیج دکتر مهاجر نیا

 

توصیه های مشاوره ای در رابطه با منابع رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی :

با تغییر ضرایب دروس آزمونی کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی ، راهکار عدم مطالعه دروس فیزیک عمومی و ریاضی عمومی برای داوطلبان با پایه های علوم پزشکی از جمله رادیولوژی، نتیجه بخش نخواهد بود. در شرایط فعلی با توجه به افزایش اهمیت دروس فیزیک عمومی و ریاضی عمومی و همچنین فیزیک هسته ای و اتمی بایستی داوطلب با یک برنامه منسجم و دقیق سرفصل های مربوط به این دروس را بطور دقیق مطالعه نماید. جهت تسلط در دروس فیزیک و ریاضی کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی می توانید از منابع معرفی شده بیناب در کنار های کلاس های معرفی استفاده نمایید.

این منابع و کلاس ها طوری برنامه ریزی شده است که شما را با هر پایه درسی به بالاترین سطح تسلط و تست زنی می رساند و دیگر نگران نحوه مطالعه هر درس، برنامه مطالعاتی و … نخواهید بود و کتاب ها را با برنامه جلسات کلاس و تست زدن طبق برنامه بین جلسات انجام خواهید داد. جهت راحتی داوطلبان که امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند، بیناب کلاس های نکته و تست ویژه ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتوییرا بصورت آنلاین و با هزینه بسیار به صرفه برگزار می نمیاد.

در درس فیزیک پرتوتشخیصی به دلیل عدم وجود منبع کاربردی و منسجم، بیناب اقدام به برگزاری کلاس جامع نکته و تست فیزیک پرتو تشخیصی ویژه داوطلبان کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی نموده است و با شرکت در این دوره شما به طور تضمینی به تسلط ۹۰ درصدی روی مباحث این درس با نکات مهم تستی و مفهومی خواهید رسید. این دوره به تمامی داوطلبان با پایه های رادیولوژی و فیزیک و مهندسی توصیه می شود. بجای صرف هزینه جهت تهیه چندین کتاب منبع و پرحجم معرفی با همان هزینه از مطالب کاربردی و خلاصه شده مختص ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی بهره مند شوید.

لازم به ذکر است که کلاس های نکته و تست معرفی شده به جهت استفاده داوطلبان با تمامی پایه ها و رشته های تحصیلی می باشد. زیرا بر حسب تجربه حدود ۸۵ درصد داوطلبان با روش صحیح مطالعه دروس فیزیک و ریاضی و همچنین روش های صحیح تست زنی در این دروس مشکلات فراوانی دارند. مطالعه خودخوان در چنین شرایطی زمان بسیار زیادی از داوطلب صرف خواهد کرد و همچنین یک پروسه فرسایشی خواهد بود که ئر این میان بسیاری از داوطلبان انگیزه خود را از دست می دهند. از طرفی داوطلبان با پایه های پزشکی همچون رادیولوژی ، رادیوتراپی و پزشکی هسته ای نیز به جهت ضعف در دروس ریاضی و فیزیک بیشتر درگیر این موضوع هستند البته لازم است بگوییم که بخش زیادی از داوطلبان با پایه فیزیک و مهندسی نیز با این مشکل به دلیل عدم تدریس کامل سرفصل ها در دانشگاه ها مواجه هستند.

در نهایت به دلیل اهمیت بسیار بالای دروس فیزیک عمومی، ریاضی عمومی و فیزیک هسته ای و اتمی به عنوان شرط اصلی قبولی در آزمون و همچنین ایجاد اختلاف با سایر رقبا، بیناب هر ساله داوطلبان خود را با برگزاری کلاس های نکته و تست در ۴ سال متوالی بی نیاز از هرگونه کلاس، جزوه یا کتابی می نماید و هرساله بیش از ۸۵ درصد سوالات آزمون ها در کلاس های حضوری و غیرحضوری بیناب تحت پوشش قرار می گیرد. در صورتی که کوچترین ضعفی در این دروس حس می کنید تردید را کنار گذاشته و برای کسب بهترین نتیجه همین حالا با مشاوران تماس گرفته و اولین قدم در راه رتبه تک رقمی شدن را بردارید.

کتاب درسنامه و تست ریاضی عمومی ۱ و ۲ بیناب:

کتاب درسنامه و تست ریاضی عمومی، به دلیل حجم بسیار بالای کتاب مدرسان شریف ، وجود نکات غیرضروری بسیار زیاد و با درخواست های مکرر داوطلبان مولفین بیناب اقدام به تالیف منبعی جامع و با متنی روان به دور از طرح مطالب اضافه و غیر ضروری نموده است که دارای حجم بسیار کم و پوشش دهنده تمامی مباحث آزمون های وزارت بهداشت می باشد. تفاوت اصلی این کتاب با سایر کتاب های مشابه اختصاص این کتاب به آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد و حاوی مجموعه سوالات آزمون های وزارت بهداشت بصورت کامل در تمامی رشته ها است و نیاز تمامی داوطلبان را با هر پایه تحصیلی همچون کتاب فیزیک هسته ای و اتمی بر طرف خواهد کرد. این کتاب بهترین منبع جهت درس ریاضی عمومی داوطلبان کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی می باشد و می توانید نمونه درسنامه آن را از بخش فروشگاه منابع بیناب مشاهده نمایید.

کتاب درسنامه و تست آناتومی (تشریح) بیناب:

کتاب درسنامه و تست آناتومی (تشریح) بیناب به طور کاملا اختصاصی ویژه داوطلبان آزمون رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی تالیف گردیده و مشابه سایر کتاب های آناتومی نمی باشد و این فرض که داوطلبان با پایه های غیرپزشکی پایه ای از مطالب این درس ندارند در نظر گرفته شده است. نکات تستی ضروری به خوبی دسته بندی گردیده و همینطور دارای تصاویر واضحی می باشد که به درک بهتر و ساده تر مباحث کمک بسیار زیادی می نماید. جهت کسب درصد قابل قبول در درس آناتومی رشته رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی پیشنهاد می شود نمونه این کتاب را مشاهده نمایید.

کتاب درسنامه فیزیک پرتو بیناب:

مولفین بیناب با توجه به وجود نیاز شدید در درس فیزیک پرتو تشخیصی یه یک منبع درسنامه روان با سلسله مطالب زنجیر وار، تصمیم به تالیفی منبعی جامع برای اولین بار برای درس فیزیک پرتو تشخیصی گرفتند. در این منبع هر آنچه از فیزیک رادیولوژی، فلوروسکپی ، سی تی اسکن ، ماموگرافی ، پزشکی هسته ای نیاز شماست بصورت کاملا خلاصه و گویا گردآوری شده است و شامل بانک سوالات جامعی از سوالات فیزیک پرتو تشخیصی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می باشد. مشابه کتاب فیزیک هسته ای و اتمی این کتاب نیز تمامی نیاز های داوطلب را در این درس برطرف می نماید.

آزمون آزمایشی آنلاین بیناب

آزمون های آزمایشی آنلاین رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی بیناب:

آزمون های آزمایشی بیناب هر ساله بصورت کاملا آنلاین برگزار می گردد و امکان شرکت جهت تمامی داوطلبان از تمام نقاط کشور فراهم می باشد. تفاوت اصلی آزمون های بیناب با سایر آزمون های موجود، طرح سوال توسط تیم اساتید و رتبه های برتر با سابقه می باشد و هرساله بخش زیادی از سوالات تالیفی آزمون های آزمایشی تصویربرداری بیناب در آزمون اصلی تکرار می گردد. جامعه آماری بیناب کاملا واقعی بوده و برخلاف تمامی موسسات از داده های ساختگی استفاده نمی کند در نتیجه شما رتبه واقعی خود را دریافت می کنید.

خبر خوش اینکه امسال برای اولین بار در کشور بیناب اقدام به برگزاری آزمون های آزمایشی رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی با پاسخ های تشریحی ویدیویی می باشد بدین ترتیب که پس از برگزاری هر مرحله، علاوه بر دفترچه پاسخ های تشریحی، سوالات هر درس توسط طراح آن بصورت ویدیویی حل می شود و رفع اشکال داوطلبان بصورت کلاس های غیر حضوری انجام می شود. برنامه آزمون های آزمایشی رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی بیناب می تواند معیار خوبی جهت برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت شما باشد و شما را از صرف هزینه جهت مشاوره و برنامه ریزی بی نیاز سازد.

بروزرسانی شده در تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۸.

مدیر سایت

We have found an easier way to communicate with our users : Subscribe to channel

Be sure to read the following:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: